AKADEMICKÝ SPOLEK PŘÁTEL PIVA

Vážení kolegové,
jelikož se datum zahájení Operace X kvapem blíží, rozhodl jsem se uveřejnit zajímavý článek o zmírnění následků bujarého alkoholového veselí. Věřím, že nám bude k užitku;). A jelikož dostala dnes ráno žena záchvat praní špinavého prádla a v jejím případě pere úplně všechno co se kolem právě nachází, vytáhl jsem na poslední chvíli ječícího psa z pračky a dávám se poskytnout pár rad jak se obrnit proti nemoci zvané kocovina:

Vitamin C - Ten umí s kocovinou slušně zatočit. Nejlepší je hned po večírku, ještě před spaním vypijte alespoň půl litru vody s citronovou šťávou. Ráno by pak mělo být snesitelnější. Chcete-li pomoci "nemocnému" kamarádovi, zasuňte mu ve spánku ukrojený kousek citronu jemně do úst. Uvidíte, že po kocovině nezbude ani památky.

Ovocné šťávy
- Při boji s kocovinou je důležité hodně pít a zároveň do těla dostat fruktózu, která spaluje alkohol. Ideálním nápojem při kocovině jsou proto ovocné šťávy všeho druhu a voda. Ale jelikož pivo obsahuje kolem 90% vody, lze k léčení doporučit i tzv. Radlera - tedy pivo s citronádou. Dostanete do sebe tekutiny a kyselý jako citron je to taky.

Kyslík
- Pokud vám síly dovolí, zkuste vyrazit ven na vzduch. Kyslík totiž pomáhá rychleji odbourávat zbytky alkoholu. Pokud se nedokážete zvednout z postele, otevřete na sebe alespoň okno a zhluboka dýchejte.

Polévky a čaje
- Kocovina znamená nejen bolest hlavy, ale také nevolnosti a žaludek na vodě. Ten nejlépe „srovná" česnečka či vydatný vývar. A pokud by vám bylo skutečně špatně, zkuste čaje z máty či heřmánku. Čaj je ideální s rumem a medem, ten postaví na nohy i slona.

Pilulky
- V dnešní době jsou v lékárnách volně k dostání i různé pilulky na zmírnění kocoviny. Většinou je ale potřeba je spolknout ještě před tím, než začnete pít alkohol. Důrazně však nedoporučuji kombinovat s alkoholem pilulky typu Ibubrofen 400 a vyšší. Ono to zpočátku nevypadá zle, po 5 desítkách je člověk slušně zmalovaný, ovšem další míra opilosti pak roste kvadratickou řadou!

Zdroj: http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/napoje/18805-top-5-nejvrazednejsich-koktejlu

20.5.2012
98bb6a3784_63626327_o2.jpg

Na co se po příjezdu na letošní Mácháč těšíte nejvíc?

Na pizzu (2 | 25%)
Na žebírka (0 | 0%)
Na Zantibar (1 | 13%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one